نحوه پول گرفتن از همسر

سیاست پول گرفتن از شوهر 16 راهکار تضمینی

چگونه به شوهرم بگویم پول می خواهم؟ با همسری که پول نمی دهد چه کار کنم؟ شاید شما هم با سوالات مشابهی در ذهن خود دست و پنجه نرم کنید. گرفتن پول از شوهر، به خصوص از شوهر خسیس، می تواند برای خانم ها یک چالش باشد. سیاست گرفتن پول از شوهر برای هر زنی ضروری است.

باید بدانید چگونه از همسرتان پول بگیرید. اگر نحوه درخواست شما درست و در شرایط مناسب است، مطمئن باشید که همسرتان مانند دستگاه خودپرداز به شما پول می دهد. پس باید به دنبال این باشید که از شوهرتان پول بخواهید تا از همسر یا دوست پسرتان پول بگیرید.

می توانید روش های مختلفی را امتحان کنید تا متوجه شوید کدام روش پول گرفتن از دوست یا همسرتان مثمر ثمر خواهد بود.

چطور از شوهر خود پول بگیریم؟ نحوه درخواست پول از همسر

حتی اگر در کمال آرامش و عشق از همسرتان تقاضای پول کنید، گاهی اوقات شرایط خاصی می تواند بر رفتار و نگرش همسرتان تأثیر بگذارد. اگر از شوهرتان پول می خواهید باید این شرایط را داشته باشید و به آن پایبند باشید. از جمله مهمترین نکاتی که قبل از درخواست پول از همسرتان باید به آن توجه کنید عبارتند از:

حال و هوای شوهر

شما باید مطمئن شوید که شریک زندگی شما در روحیه و احساسات مناسب است. وقتی همسرتان به دلایلی ناراحت یا عصبانی است، بهتر است به فکر گرفتن پول از شوهرتان نباشید. اگر از دست او عصبانی هستید، شرایط خوبی نیست که درخواست خود را مطرح کنید. ابتدا باید به فکر آشتی با او باشید. می توانید با مطالعه مقاله بهترین راه مقابله با همسر عصبانی کمک بگیرید.

شرایط محیطی

همیشه قبل از اینکه از همسر یا دوست پسرتان پول بخواهید، محیط و موقعیت خود را در نظر بگیرید. محیط با خلق و خو رابطه مستقیم دارد. وقتی شوهرتان سر کار است، هرگز برای درخواست پول با او تماس نگیرید. وقتی محیط عالی است، مثل اتاق خواب، وقت گذرانی با هم و … می توانید از همسرتان پول بخواهید. اگر در موقعیت مناسب درخواست پول کنید، مبلغی را که می خواهید به شما می دهند، نه کمتر.

زمان مناسب و شرایط مالی مناسب

وقتی می دانید که وضعیت مالی شوهرتان خوب نیست یا در مورد وضعیت بد مالی خود با شما صحبت کرده است، عادلانه نیست که بعداً یا در آن لحظه درخواست پول کنید. این کار شما از نظر همسرتان سوءتفاهم از شرایط محسوب می شود. بنابراین زمان مناسبی را برای درخواست پول از همسر یا شریک زندگی خود انتخاب کنید.

نحوه پول گرفتن از همسر

چگونه از شوهر خود پول بگیریم؟

اگر شوهرتان خسیس است، مطمئناً گرفتن پول از همسرش برای شما مشکلی کسل کننده خواهد بود. البته مردی را که برای همسرش خرج نمی کند، نمی توان خسیس به حساب آورد. اما در هر صورت، گرفتن پول از شوهر می تواند برای زنان یک چالش باشد. اکثر خانم ها در ابتدای زندگی مشترک می گویند نمی توانم از شوهرم پول بگیرم یا نمی دانم چگونه درخواست پول را از شوهرم برسانم. در این قسمت شما را با روش های دریافت پول از همسرتان آشنا می کنیم.

ادامه مطلب  از کجا بفهمم شوهرم دوستم داره؟

در مورد نیازهای خود با شوهرتان صحبت کنید

شما باید در مورد نیازهای مالی خود با شوهرتان صحبت کنید. هیچ انسانی روی زمین علم غیبت نمی داند. اگر در مورد نیازهای خود صحبت نکنید، شریک زندگی شما چگونه می داند که شما چه می خواهید؟ همیشه سعی کنید خواسته ها و نیازهای خود را بنویسید و به او بدهید تا بداند شما چه می خواهید. اگر نمی‌توانید رو در رو از طرف مقابلتان پول بخواهید، می‌توانید با نوشتن درخواست خود روی یک تکه کاغذ کمک بخواهید.

جلوی شوهرتان از دیگری پول بخواهید

برای گرفتن پول از همسرتان می توانید او را آزار دهید. مثلاً به پدرتان یا کسی که می‌شناسید زنگ بزنید و بگویید به پول نیاز دارید. حتی بخیل ها هم وقتی زنی از غیر او درخواستی می کند ناراحت و عصبانی می شوند. این گاهی اوقات باعث حسادت مرد شما می شود. در این مواقع ممکن است همسرتان با شما بی ادبی کند. سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و دلیل کار خود را توضیح دهید. به او بگویید برای یک موضوع مهم به پول نیاز داشتم اما شما به من پول ندادید و مجبور شدم از دیگران پول بخواهم.

اصراف حرام است!

از وضعیت مالی همسرتان مطلع شوید. یکی از مهم ترین دلایلی که شوهر برای همسرش خرج نمی کند ممکن است ولخرجی بودن او باشد. خرج کردن باعث می شود شوهرتان فکر کند که شما نسبت به وضعیت مالی او بی تفاوت هستید و او را درک نمی کنید. سعی کنید هزینه های اضافی را از زندگی خود حذف کنید. وقتی شما ولخرجی هستید، همسرتان از دادن پول به شما امتناع می کند. اما اگر شما زنی مقتصد و با ذکاوت مالی بالا هستید، همسرتان از دادن پول به شما فرار نمی کند و بهانه نمی آورد. درک شرایط همسرتان یکی از مهم ترین رازهای تفاهم در زندگی است. پس سعی کنید وضعیت مالی و اقتصادی همسرتان را درک کنید.

از همسرت تعریف کن

به شوهرتان بگویید چقدر خاص است. وقتی از شریک زندگی خود پول می خواهید، سعی کنید رفتار خود را با مهربانی و محبت چاشنی کنید. از او تعریف کنید و احسان و فضایل او را بیان کنید. به همسرتان بگویید که نسبت به او احساس خوبی دارید و او را بخش مهمی از زندگی خود می دانید تا بتوانید به راحتی نیازهای خود را بیان کنید و از او پول بخواهید. داشتن یک رابطه عاشقانه می تواند بسیاری از مشکلات از جمله گرفتن پول از همسرتان را حل کند.

ادامه مطلب  با شوهر بی مسئولیت چه کنم؟

بهش فرصت بده

یکی از مهم ترین سیاست ها هنگام گرفتن پول از شوهرتان این است که تمام نیازهای خود را یکجا به او بگویید و همچنین به او زمان بدهید تا خواسته شما را برآورده کند. این اشتباه است که همه نیازها و درخواست های خود را یکجا بیان کنید و انتظار داشته باشید که به سرعت پاسخ دهید. همسر شما به زمان نیاز دارد تا با برنامه ریزی مناسب نیازهای مالی شما را برطرف کند.

یک درخواست روانی برای پول داشته باشید

از عنصر روانی درخواست پول برای متقاعد کردن همسرتان برای دادن پول به شما استفاده کنید. وقتی با هم هستید، کلماتتان باید محرک و زبان بدنتان پرشور باشد. البته این بدان معنا نیست که او را فقط برای به دست آوردن پول دوست دارید یا فقط زمانی که پول می خواهید با همسرتان مهربان هستید.

از کلماتی مانند عشق من، لطفا و غیره استفاده کنید. در گفتگوهایشان زبان بدن شما همچنین می تواند دریافت پول از همسرتان را آسان تر کند. او را ببوسید یا در آغوش بگیرید. البته رابطه عاشقانه باید در هر مرحله و ساعتی از زندگی مشترک شما وجود داشته باشد. اگر فقط زمانی که پول می خواهید با همسرتان مهربان و محبت کنید، مطمئناً او ناراحت می شود و احساس می کند که او را فقط برای پول می خواهید.

لیستی از نیازهای خود تهیه کنید

آیا نمی توانید شوهرتان را هم قانع کنید که چرا به پول نیاز دارید؟ نوشتن خواسته ها و نیازهای خود و دادن آنها به مردی که به همسرش پول نمی دهد، بهترین راه برای متقاعد کردن همسرتان است. فقط مشخص کنید که برای چه چیزی به پول نیاز دارید و چقدر باید به شما پول بدهند. اگر همسرتان معتاد به کار است که به ندرت در خانه است و باید مسئولیت خریدهای خانه را به عهده بگیرید، این مشکل را در نوشته های خود بیان کنید. البته زندگی با همسر یعنی سخت کوشی. اگر شما هم از زندگی با او رنج می برید، پیشنهاد می کنم مقاله نحوه برخورد با شوهر معتاد به کار را مطالعه کنید.

سخاوتمند باشید و در برخی موارد خودتان را خرج کنید

این درست نیست که همیشه از همسرتان پول بخواهید. اگر به تنهایی کار می کنید، گاهی اوقات برای خانه یا خانواده خود پول خرج می کنید. مطمئن باشید همسرتان از خودگذشتگی و سخاوت شما را خواهد دید و شما را تحسین خواهد کرد. این کار باعث می شود دفعه بعد که درخواست پول می کنید راحت تر و بدون پرسش و پاسخ زیاد به شما پول بدهد. وقتی شما ببخشید، او این رفتار را از شما یاد خواهد گرفت.

ادامه مطلب  راه های خودشیرینی برای خانواده شوهر 30 راه حل تضمینی

قدردانی از همسرتان را فراموش نکنید

اگر بدون اینکه به طرف مقابلتان بگویید به شما پول داده اند یا به نوعی شما را خوشحال کرده اند، درخواست پول می کنید، حتما از آنها تشکر کنید. قدردانی شما باعث می شود که شریک زندگی تان دوباره این رفتار خوب را تکرار کند. اما اگر نسبت به این موضوع بی تفاوت باشید یا توقع بیشتری داشته باشید، همسرتان از انجام این کارها دست می کشد زیرا می داند که شوهرش او را سرزنش می کند یا اصلا خوشحال نمی شود.

به تهدید متوسل نشوید

هرگز همسرتان را به دریافت پول تهدید نکنید. شما باید بدانید که چگونه نیازها و درخواست های خود را به همسرتان ارائه دهید. هرگز از تهدید به عنوان راهی برای گرفتن پول از همسرتان استفاده نکنید. این می تواند شرایط را پیچیده کند و همسر شما را لجباز کند. مردان از تهدید شدن یا لمس نقاط ضعفشان متنفرند. این نه تنها روابط زناشویی شما را تیره می کند، بلکه گرفتن پول از شوهرتان را نیز سخت تر می کند.

آیا گرفتن پول از همسر در دوران عقد اشکال دارد؟

گرفتن پول از همسر در دوران عقد به هیچ وجه اشتباه نیست. اینکه دختر باید در دوران نامزدی از شوهرش پول بگیرد یا نه، سوالی است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. مانند: آداب و رسوم، فرهنگ ها، وضعیت مالی پسر، وضعیت مالی دختر و …. برخی از زنان نیز شاغل هستند و درآمد خوبی دارند. اما این دلیل نمی‌شود که شوهر از خرج کردن زن خود دوری کند. در دوران عقد، شوهر باید مراقب همسرش باشد و اجازه هیچ مشکل مالی و کمبودی به او ندهد. البته زنان نباید در این شرایط اقتصادی ولخرجی باشند و مردان خود را درک کنند. پس گرفتن پول از همسرتان را در دوران ازدواج به چالش بزرگی تبدیل نکنید. درست نیست به خاطر همین مشکلات کوچک و قابل حل زندگی خود را تلخ و غمگین کنید. دختر و پسر باید سعی کنند یکدیگر را درک کنند و با هم تصمیم بگیرند که زندگی خانوادگی خود را چگونه بگذرانند.

منبع: آویژه

حتما ببینید

با افراد زودرنج چگونه رفتار کنیم

با همسر زودرنج چگونه رفتار کنیم؟

افراد نازک نارنجی و زود رنج به همه چیز حساس هستند و ممکن است از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *