جشنواره «بچه زرنگ» راه_اندازی شد

جشنواره «بچه زرنگ» راه‌اندازی شد

مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از آغاز جشنواره انیمیشن «کودک باهوش» با عکس و فیلم کودکان خبر داد.

به گزارش خبرکو به نقل از ایلنا، حامد شمکتی، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره این جشنواره که همزمان با آغاز به کار مدارس با همت کانون آغاز می شود، گفت: به آغاز فصل مدارس نزدیک می شویم. و کانون خود را موظف به تامین رزق و روزی دانش آموزان می داند و کودکان و نوجوانان باید برای شروع سال تحصیلی برنامه ریزی ویژه ای داشته باشند، لذا از آنجایی که امروزه یکی از نیازهای اساسی کودکان و نوجوانان را شادابی و نشاط می دانیم. پس باید طوری برنامه ریزی کنیم که شادی و نشاط کودکان را در عین حال افزایش دهیم و با فرهنگ سازی صحیح فرزندان خود را به سمت مفاهیم انسانی سوق دهیم.

جشنواره «بچه زرنگ» راه_اندازی شد

وی افزود: بر اساس الگوهای آموزشی باید مفاهیمی چون احترام به والدین، پیگیری اهداف، توجه و توجه به محیط زیست و مفاهیمی مانند حفاظت از محیط زیست، عزت نفس و دغدغه های مشابه را به کودکان و نوجوانان آموزش داد. برای تأثیرگذاری این فرهنگ‌پذیری باید از راه‌های مستقیم و سنتی به راه‌های مؤثرتر برویم و با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری گسترده‌ای که در اختیار داریم، از سینما و موسیقی گرفته تا ادبیات و… گامی مؤثر برداریم.

مدیر مرکز با اشاره به سرمایه گذاری ویژه مرکز برای تولید آثار انیمیشن گفت: بر اساس نکاتی که ارائه شد و با توجه به اینکه «بچه زرنگ» به عنوان اولین انیمیشن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نوجوانان همزمان با آغاز سال تحصیلی اکران می شود، با شروع کار تحصیلی در نظر داریم جشنواره ای را برای کودکان و نوجوانان بر اساس انیمیشن «کودک باهوش» تدارک ببینیم. جشنواره ای که فضایی را برای حضور دانش آموزان در مسابقات با توجه به تنوع استعدادهایشان در رشته های مختلف که در فراخوان به تفصیل آمده است فراهم می کند و از طریق این رویداد به نوعی با مفاهیم انسانی فیلم «بچه باهوش» موافق هستند.

ادامه مطلب  برنامه‌ریزی برای حرکت ۵ قطار تهران - کربلا در ایام اربعین

شاهلیگی با اشاره به محورهای مختلف جشنواره در زمینه های عکاسی، فیلم و… گفت: تاریخ برگزاری جشنواره و رشته های آن که با هدف توانمندسازی و بهره برداری از ظرفیت هنری کودکان و دانش آموزان سرزمینمان است، برگزار می شود. به زودی اعلام خواهد شد. .

«بچه هزارنگ» محصول مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و «گروه هنرپویا» به تهیه کنندگی حامد جعفری است که با تلاش نزدیک به 250 هنرمند جوان ایرانی در گروه هنرپویا ساخته شده است.

کتیبه ای در حاشیه بازدید از غرفه «زرنگ» در نمایشگاه «ایران نشتی» این حرف ها را مطرح کرد. انیمیشن «زرنگ کید» از روز سه شنبه 30 شهریور در نمایشگاه ایران در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز به کار کرد و تا 11 اسفندماه فعال است.

حتما ببینید

لوازم التحریر یک دانش آموز چقدر آب می‌خورد؟

لوازم التحریر یک دانش آموز چقدر آب می‌خورد؟

ارزان ترین خودکار بازار حدود 6000 تومان قیمت دارد اما برخی خودکارها و خودکارهای خاص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *