راهنمای خرید یخچال کوچک

راهنمای خرید یخچال کوچک

بهترین برند یخچال مینی چیست؟ از کجا می توانم یک یخچال کوچک خوب بخرم؟ یخچال کوچک شما یکی از مهم ترین و گران ترین لوازمی است که بیش از ده سال با آن سر و کار خواهید داشت.

بنابراین باید زمان کافی برای خرید یک یخچال خوب اختصاص دهید و برای انتخاب بهترین مارک یخچال کوچک تحقیقات کافی انجام دهید.

با وجود برندها، مدل ها و قیمت های بسیار زیاد یخچال در بازار، می توانید در انتخاب یخچال مناسب دچار سردرگمی شوید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم بهترین راهنمای خرید یخچال مینی را از بهترین سایت موتور جستجو تهیه کنیم و با معرفی بهترین برندهای مینی یخچال به شما در خرید یخچال مناسب کمک کنیم.

یخچال کوچک چیست؟

در واقع یخچال های کوچک یا مینی یخچال ها همان یخچال های معمولی هستند که از نظر ظاهر و اندازه با سایر محصولات تفاوت دارند. اما چرا به آنها مینی می گویند؟

اگر در محیطی هستید که نیازی به نگهداری مواد غذایی زیادی برای مدت طولانی ندارید، به یخچالی نیاز دارید که هم مصرف انرژی داشته باشد و هم نیازهای شما را با بودجه کمتر برآورده کند،

به همین دلیل است که آنها مینی می نامند. ابعاد این یخچال ها بسیار کوچک و مینیمال بوده و به راحتی در هر مکانی قابل استفاده است.

یخچال کوچولو

چرا باید مینی یخچال بخرم؟

در برخی موارد مثلاً در هتل ها افراد چند روز یا حتی چند ماه در هتل ها اقامت می کنند بنابراین نیازی به نگهداری مواد غذایی و نگهداری طولانی مدت مواد نیست و همچنین افرادی که در هتل اقامت می کنند معمولا یک نفر هستند. به دو نفر و تعداد آنقدر زیاد نیست که نیاز به یک یخچال بزرگ داشته باشد.

یخچال های کوچک که به یخچال های هتلی نیز معروف هستند، انواعی از یخچال های صنعتی هستند که به طور خاص برای نیازهای کوچک به ویژه هتل ها ساخته می شوند.

شاید فکر کنید که به دلیل سایز کوچک این محصول، فضای زیادی برای غذا ندارند، اما باید به شما بگویم که اینطور نیست و بسته به مدلی که می گیرید، فضای مناسبی نیز در اختیار شما قرار می گیرد.

برخی از این یخچال ها قطعات فشرده تری دارند و با ابعاد کوچکتر بیشترین عمق را برای قرار دادن مواد غذایی به شما می دهند.

انواع یخچال کوچک کدامند؟

یخچال های کوچک کمپرسور

کمپرسور سیستم بیش از ۴۰ سال تجربه موفق در انواع سیستم های برودتی از جمله یخچال دارد. بنابراین بدیهی است که بارها این نوع یخچال را در آشپزخانه های منازل دیده اید.

در این نوع یخچال ها از مایع و کمپرسور برای خنک کردن فضای یخچال استفاده می شود و به همین دلیل این نوع مینی اغلب کمی سر و صدا دارد. اگر تصمیم دارید یخچالی با مینی بار در اتاق خواب یا اتاق هتل قرار دهید، این نوع یخچال کوچک توصیه نمی شود.

از آنجایی که موتور و لوله های یخچال بزرگ هستند، فضای زیادی را در یخچال اشغال کرده و در نتیجه فضای کمی برای نگهداری دارید. اگر به فضای بیشتری نیاز دارید، این مدل ممکن است برای شما مناسب نباشد.

سیستم ترموالکتریک

یخچال های ترموالکتریک کوچک از قطعه ای به نام ترموالکتریک استفاده می کنند که از دو فلز مختلف ساخته شده و شبیه ترموکوپل های دیگر در دستگاه های دیگر است، با این تفاوت که در ترموکوپل، الکتریسیته به سرما یا گرما تبدیل می شود، در حالی که در ترموکوپل، الکتریسیته به گرما تبدیل می شود.

گرما . . در این نوع یخچال ها چون از کمپرسور برای خنک سازی فضای یخچال استفاده نمی شود صدای کمتری دارند و تنها صدایی که از آنها شنیده می شود صدای فن این مینی بارها است. این نوع مینی بارها اغلب برای نگهداری مواد برای مدت زمان کوتاهی مناسب هستند.

اما باید در نظر بگیرم که قدرت خنک کنندگی و پایداری آنها نسبت به روش سنتی کمتر است و نمی توان انتظار داشت که سال ها بدون افت کیفیت کار کنند. این سبک مینی یخچال برای خودروها نیز تولید می شود و به دلیل مصرف کم انرژی گزینه مناسبی به نظر می رسد.

سیستم خنک کننده جذبی

در این مدل یخچال مینی مانند نوع ترموالکتریک از منبع حرارت استفاده می کند و از آنجایی که موتور ندارد نسبت به دو نوع مینی کمپرسور و یخچال ترموالکتریک کم صداتر است. به همین دلیل است که این نوع مینی بار به خصوص برای اتاق خواب یا اتاق های هتل مانند مینی بار هتل و آشپزخانه های زیر باز بسیار مناسب است.

قیمت یخچال کوچک

یخچال کوچک مستطیلی و مکعبی

یکی از محبوب ترین انواع یخچال های کوچک، شکل مکعبی آنهاست. زیرا طراحی این نوع مینی یخچال امکان قرار دادن آن در کوچکترین فضاها را نیز به شما می دهد.

در این یخچال ها شما حدود ۲۸ تا ۵۹ لیتر فضای نگهداری مواد غذایی دارید. این مدل ها سبک هستند و به راحتی قابل حمل هستند. بدیهی است که آنها نسبت به انواع دیگر یخچال های کوچک ارزان تر هستند.

مدل های معمولی

مدل های معمولی و معمولی به عنوان مینی بار هتل ها و همچنین برای دفاتر کار بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. ظرفیت این یخچال هتل حدود ۸۰ تا ۹۶ لیتر می باشد. آنها می توانند بزرگتر از یک مکعب مینی بار باشند، اما حمل این نوع یخچال همچنان به راحتی مدل های مکعبی است.برخی از یخچال های کوچک در این سبک دارای یک محفظه فریزر نیز هستند.

یخچال کوچک زیر پیشخوان و نوشیدنی

فضای داخلی آنها از ۹۹ تا ۱۲۷ لیتر است. نسبت به سایر یخچال ها انرژی بیشتری مصرف می کنند و قیمت بیشتری دارند.این نوع یخچال کوچک معمولا برای پیشخوان در رستوران ها و هتل ها استفاده می شود.

خنک کننده های نوشیدنی همانطور که از نام آن پیداست برای خنک کردن انواع نوشیدنی ها طراحی شده اند. قفسه های این نوع مینی یخچال برای نگهداری تعداد زیادی بطری نوشیدنی کاملاً بهینه شده است.

یخچال مینی شامل

آنها کوچکترین نوع یخچال کوچک موجود در بازار هستند و درست مانند یخچال های کوچک ترموالکتریک هستند. با خرید این نوع مینی یخچال می توانید غذا را در طول سفر خنک نگه دارید.

 

حتما ببینید

چای ساز ویداس مدل VIR-2083

چای ساز خوب چی بخرم؟ [معرفی ۳۰+ مدل از بهترین ها]

چای ساز خوب چی بخرم؟ بهترین مارک چای ساز چیست؟ اگر چای خوردن برای شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.