آمادگی پذیرش روزانه ۱۰۰ هزار زائر در مرز خسروی را داریم

آمادگی پذیرش روزانه ۱۰۰ هزار زائر در مرز خسروی را داریم

به گزارش خبرکو به نقل از ایسنا/ فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به فراهم شدن زیرساخت های لازم در پایانه مرزی خسروی، گفت: آماده پذیرایی از 100 هزار زائر در روز هستیم.

سرگرد مهدی حاجیان در قرارگاه اربعین استان که با حضور سرگرد ساجدی نیا معاون عملیات فرجا در مرز خسروی برگزار شد، به تامین زیرساخت های لازم در پایانه مرزی خسروی اشاره کرد و گفت: با همدلی و هم افزایی خوبی که بین مسئولان وجود دارد.» و با شرایطی که اعطا می شود، آماده پذیرایی از 100 هزار زائر روزانه در مرز خسروی هستیم.

حاجیان افزود: در حال حاضر 58 گیت در پایانه مرزی خسروی برای ورود و خروج زائران فعال است که پیش بینی های لازم برای افزایش این گیت ها به 100 گیت انجام شده است.

وی یکی از اقدامات مهم انجام شده را شناسایی 6 نقطه حادثه خیز در مسیر تردد زائران اربعین عنوان کرد و افزود: پنج نقطه از این تعداد تاکنون اصلاح شده و کار اصلاح نقطه ششم نیز در حال انجام است. همکاری خوب بین مردم و رانندگان می خواهد شاهد کاهش مرگ و میر و تصادفات جاده ای باشیم.

حاجیان همچنین به فعال‌سازی نظارت تصویری از کنگاور تا مرز خسروی اشاره کرد و گفت: همچنین مقرر شده است پارکینگ‌ها نام‌گذاری و دوربین مداربسته برای آن‌ها نصب شود تا زائران در هنگام بازگشت راحت‌تر خودروی خود را پیدا کنند و از مسائلی مانند پیشگیری از سرقت

وی با اشاره به روشن شدن تکلیف همه مسئولان از اعطای اختیارات کامل به فرماندهان شهرستان های استان برای مدیریت سفر زائران از اربعین خبر داد و گفت: همه دست به دست هم خواهیم داد تا بهترین خدمات را به زائران ارائه کنیم. زائران و فراهم آوردن امکانات به گونه ای که بتوانند به راحتی از سفر معنوی اربعین لذت ببرند.

ادامه مطلب  فوت سرباز پلیس حین انجام وظیفه در شهرری

حاجیان همچنین با بیان اینکه تاکنون 13 جلسه ستاد اربعین برگزار کرده ایم که 109 مصوبه به نتیجه رسیده است، افزود: 95 درصد از این مصوبات اجرایی شده و 5 درصد مابقی در حال اجراست.

وی تصریح کرد: همچنین 16 مصوبه از فرجه به کرمانشاه ابلاغ شد که همه آنها اجرایی شد و آمادگی کامل برای پذیرایی از زائران اربعین را داریم.

حتما ببینید

لوازم التحریر یک دانش آموز چقدر آب می‌خورد؟

لوازم التحریر یک دانش آموز چقدر آب می‌خورد؟

ارزان ترین خودکار بازار حدود 6000 تومان قیمت دارد اما برخی خودکارها و خودکارهای خاص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *