قیچی باغبانی سی آی اس

بهترین قیچی باغبانی (معرفی 30+ مدل پرفروش)

بهترین مارک قیچی باغبانی در بازار چیست؟ موضوع این مقاله ارائه بهترین مدل های قیچی برای هرس شاخه های درختان است. قطعا یکی از وسایلی که هر باغبان یا گلخانه ای به آن نیاز دارد بهترین قیچی باغبانی است.

این ابزار دستی در شکل ها و اندازه های مختلف در بازار موجود است و همگی کاربرد و کاربرد یکسانی دارند. اما خرید قیچی کار ساده ای نیست و نیازمند رعایت نکاتی است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم.

قیچی باغبانی چیست؟

قیچی باغبانی و قیچی هرس یکی از ابزار باغبانان و افرادی است که معمولا به مدیریت گل و گیاه می پردازند. این ابزارهای مهم انواع مختلفی دارند، اما به طور کلی همه آنها برای یک هدف طراحی شده اند.

بسیاری از افرادی که قصد خرید قیچی باغبانی را دارند با نگاهی به ظاهر قیچی معتقدند که این ابزار می تواند کیفیت و کارایی محصول را تضمین کند.

قیچی باغبانی سی آی اس2

بهترین مارک قیچی باغبانی

  • رونیکس
  • نووا
  • بهکو
  • واستر
  • اینکو
  • آکواکرفت
  • باهکو

انواع قیچی باغبانی

قیچی باغبانی : این مدل یکی از رایج ترین و پرکاربردترین مدل ها می باشد که تیغه های این مدل ها در انواع مختلفی تولید می شوند. تیغه بالایی این محصولات از فولاد و تیغه پایینی از فلز نرم تری ساخته شده است.

قیچی باغبانی چغچغه ای: از این قیچی ها معمولا برای بریدن شاخه های ضخیم که نیاز به استحکام زیادی دارند استفاده می شود. در واقع با این قیچی می توانید شاخه های بزرگتر را با نیروی کمتری ببرید.

قیچی سرشاخه زن: از این قیچی برای هرس شاخه های صعب العبور استفاده می شود این قیچی دارای تیغه های تیز و دسته های بلند می باشد.

ادامه مطلب  راهنمای خرید کفش کوهنوردی

قیچی هرس: این مدل از قیچی هرس قدرت بالاتری دارد. این محصولات دارای تیغه های بسیار مقاوم و باکیفیت بوده و معمولا دسته های بلندتری دارند.

قیچی هرس شمشاد: این قیچی معمولاً برای هرس پرچین و درختچه استفاده می شود. ظاهر این قیچی ها مانند قیچی های معمولی است اما دسته و تعویض آن بلندتر است.

قیچی مخصوص پیوند زدن:  این قیچی مخصوص پیوند زدن طراحی شده است و کارایی متفاوتی دارد و قطعا با این قیچی می توانید هر نوع پیوندی را انجام دهید.

قیچی باغبانی نووا مدل

در خرید قیچی سرشاخه زن و هرس زن چه نکاتی را رعایت کنیم ؟

علاوه بر دانستن این موارد، باید از قیچی باغبانی نیز مراقبت کنیم تا بتوانیم برای مدت طولانی از آن استفاده کنیم. حالا وقت آن است که در مورد قیچی و هرس باغ صحبت کنیم.

مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید این ابزار باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

قیچی باغ می تواند از فلزاتی مانند فولاد ضد زنگ و تیتانیوم ساخته شود. فولاد ضد زنگ بسیار بادوام است، اما از طرف دیگر، پوشش فولاد ضد زنگ می تواند در هر زمان فرسوده شود.

اما تیتانیوم زنگ نمی زند و وزن زیادی ندارد، همچنین استحکام خوبی دارد. بنابراین می توان گفت که تیتانیوم از فولاد بادوام تر است به همین دلیل قیمت بالاتری دارد.

کاربری قیچی

باید به هدف و کاربرد خرید قیچی باغ توجه کنید. شاخه های ضخیم، چمن، شمشاد و … نیاز به قیچی مخصوص دارند. علاوه بر این، قیچی هرس و هرس متفاوت است. بنابراین باید هدف قیچی خود را مشخص کنید. قیچی شاخه زن مفیدتر است.

ادامه مطلب  راهنمای خرید کفش کوهنوردی

قیچی باغبانی شاخه زن

وزن و طراحی قیچی

وزن یک عامل است اگر توجه نکنید، پس از مدتی استفاده از قیچی باغچه، افراد خسته می شوند. وزن قیچی با مواد تشکیل دهنده آن تعیین می شود. همچنین اگر برخی از شاخه ها ضخیم تر هستند، لطفا از قیچی با دسته بلند و تیغه های تیزتر استفاده کنید.

در واقع اگر بتوان قیچی را به راحتی در دست گرفت و از آن استفاده کرد، می توان گفت دستگاه دارای طراحی ارگونومیک است. توجه به این فاکتور در کنار وزن می تواند به خرید ابزار مناسب تری کمک کند.

هنگام استفاده از قیچی باغبانی، قیچی می تواند به دست شما ضربه بزند. بنابراین بهتر است قبل از خرید به مدل آن دقت کنید و مدلی با این ویژگی را برای رده انتخاب کنید.

در این راهنمای خرید به چند فاکتور مهم برای خرید قیچی باغچه اشاره کردیم. در هنگام خرید به خاطر داشته باشید که اگر فقط قیچی را باز و بسته کنید، نمی توانید تشخیص دهید که این دستگاه خوب است یا نه؟ پس از نکات بالا استفاده کنید و بهترین مدل را خریداری کنید.

در نگهداری این وسایل دقت کنید تا بتوانید برای مدت طولانی از آنها استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *