خرید کود شیمیایی اوره پریل سفید

خرید کود شیمیایی اوره پریل سفید

امروزه با توجه به نیاز بیشتر به محصولات کشاورزی، کود شیمیایی هم استفاده ی بیشتری میشود. بهترین قیمت روز کود شیمیایی در بازار خرید و فروش عمده ی این محصول موجود میباشد و کشاورزان میتوانند نسبت به خرید آن اقدام کنند. در حال حاضر بین 40 تا 60 درصد زمین های کشاورزی جهان از کود های شیمیایی استفاده مینمایند. این کود ها به سه حالت جامد، مایع و گاز وجود دارند که نقش زیادی در باروری و تغذیه ی آن ها دارند.

همچنین کود ها را میتوان به خاک و یا مستقیما به گیاه افزود. جالب است بدانید در سال 1860 میلادی اولین تلاش ها برای ساخت کود های شیمیایی در آلمان و با استخراج پتاسیم معادن این کشور صورت گرفت. امروزه کود های شیمیایی به سه دسته تقسیم میشوند که در زیر به اختصار توضیح میدهیم.

کود های نیتروژنی یا ازته که به اصطلاح کود سفید هم میگویند: پایه ی اصلی این کود از نیتروژن به شکل نیترات است که از مهم ترین عناصر برای گیاهان میباشد. این نوع کود به سرعت در آب حل شده و به راحتی جزب گیاهان میشود. همچنین پر مصرف ترین کود شیمیایی در میان کشاورزان می باشد.

کود اوره، کلسیم نیترات و سولفات آمونیوم برخی از انواع این نوع کود هستند. این کود از گاز طبیعی استخراج شده و با ترکیب اوره و نیترات آمونیوم آن را تقویت مینمایند.

خرید کود شیمیایی اوره پریل سفید

کودهای فسفاته یا کود سیاه: بعد از کود نیتروژنی که پر مصرف ترین انواع کود است که در سایت آراد برندینگ نیز از آن صحبت شده است. این کود در تقویت ریشه های گیاهان بسیار موثر میباشد و از بیماری های مختلف جلوگیری مینماید. این کود را میتوان در مزارع و گلدان های خانگی هم استفاده نمود.

ادامه مطلب  دست روی دست گذاشتن فقط باعث حسرت خواهد شد

دی آمونیوم فسفات، مونو آمونیوم فسفات، سوپر فسفات ساده و سوپر فسفات تریپل از مهم ترین انواع این کود میباشد. منشاء این کود از سنگ های فسفاته بوده که از کف اقیانوس ها و فوران آتشفشان ها میتوان این سنگ را پیدا کرد.

کود های پتاس: این کود از عنصر پتاسیم تشکیل شده و در رشد عمومی گیاهان و درختان کمک بسیاری میکند.

کود پتاس، سولفات پتاسیم و کلرید پتاسیم از مهم ترین انواع این کود است. در تولید آن از رسوبات طبیعی کلرید پتاسیم استفاده شده و سپس نمک و سنگ های آن را جدا میکنند. رسوبات سولفات پتاسیم از دیگر منابع کمیاب این نوع کود است.

کود شیمیایی اوره پریل

کودهای شیمیایی دارای دو نوع هستند که نوع قرصی شکل آن به دلیل کاربرد بیشتری که دارد دارای قیمت مناسبتری می باشد و کود شیمیایی اوره پریل به دلیل حجم کمتری که می گیرد هزینه باربری و حمل و نقل آن کمتر محاسبه می شود.

طبق نظریه کارشناسان و طرفداران محیط زیست استفاده از کودهای شیمیایی اوره و کود سولوپتاس می تواند تا حد زیادی از تولید آلاینده های محیطی کاسته کند.

در سالهای اخیر نوع دیگری از کود شیمیایی به بازار عرضه شده که استفاده از آن بسیار راحت می باشد و همه افراد در صنعت کشاورزی می توانند از آن استفاده کنند.

این کود به صورت محلول و اسپری مورد استفاده قرار می گیرد و عملکرد بهتری نسبت به انواع دیگر این کود دارد.

کود شیمیایی اوره پریل

برای استفاده از کود شیمیایی اوره پریل باید به محصولی که قرار است کشت کنید توجه کنید و سپس با توجه به آن کود مناسب را خریداری نمایید.

ادامه مطلب  با هویج زندگی ام به منبع بی ‌کران ثروت وصل شد

خط تولید کود شیمیایی اوره در برخی از شهرهای کشور که دارای زمینهای وسیع برای کشاورزی هستند انجام می گیرد و این کار باعث کاهش هزینه باربری و انبارداری برای افراد می شود.

خرید کود شیمیایی سفید

کود سفید همانطور که از نامش مشخص می باشد دارای رنگ سفیدی است و وجود آن برای رشد بسیاری از گیاهان ضروری می باشد.

نیترات مواد اصلی تشکیل دهنده ی این کود می باشد که یکی از نیازهای ضروری هر گیاهی نیترات است که با استفاده از این کود می توان به راحتی آن را تامین کرد.

کود شیمیایی سفید قابلیت این را دارد که در آب به راحتی حل شده و برای گیاه مصرف شود.

خرید کود شیمیایی سفید

کود اوره و کود کلسیم نیترات از انواع کود سفیدی می باشند که برای رشد بهتر گیاه مناسب می باشند به همین دلیل خرید کود شیمیایی سفید بسیار توصیه می شود.

کود سفید از گازهای خاصی تولید می شود که این گازها به صورت طبیعی هستند و از ترکیب متان با نیتروژن به دست می آید و کود کلسیم نیترات سفید سرشار از کلسیم می باشد که برای رشد گیاه مناسب می باشد و مواد معدنی مورد نیاز را دارا است.

 

حتما ببینید

توت فرنگی بسته ای

با انتخابی درست ثروت بر باد رفته ‌ام را جبران کردم

بعد از این ‌که در سال گذشته با شکست بزرگی در کسب ‌و کار خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *